برگزاری مراسم عزاداری حسینی هر هفته در تولم شهر » پایگاه خبری تولم نیوز

برگزاری مراسم عزاداری حسینی هر هفته در تولم شهر

کد خبر : 683 - 697
زمان ارسال :

________________________

تولم نیوز : هیئت عزاداری دلسوختگان حضرت رقیه (س) از این پس در تمام طول سال مراسم عزاداری حسینی را برگزار خواهد کرد .

 

این هیئت که به تازگی با همت جوانان حسینی تولم شهر تاسیس شده هر هفته پنج شنبه ها از ساعت 20 الی 22 در : تولم شهر - جنب شهرداری - انتهای خیابان پاسداران برنامه های زیارت عاشورا ، روضه خوانی و سینه زنی را به همراه جمعی از جوانان برگزار می کند .

 

تا به امروز در تولم شهر هیئت های عزاداری با فرا رسیدن دهه محرم شروع به عزاداری می نمودند که از این پس هیئت عزاداری دلسوختگان حضرت رقیه (س) این سنت مقدس را در تمام طول سال برگزار خواهد کرد .

 

فضیلت سینه زنی :

 

- سینه زدن در کلام مرحوم میرزا اسماعیل دولابی

سینه زدن برای امام حسین علیه السلام بدن را سبک و تمیز و زیبا می کند تا جایی که عکس خوبان خدا در آن پیدا می شود.

سینه زدن خیلی قشنگ و نافع است. مواظب باش در طول سال چند دفعه سینه زدن را ترک نکنی. شخص وقتی سینه می زند، یا امام به درون جان آن سینه زن می رود یا سینه زن به درون امام می رود .  مصباح الهدی ص 306

 

- کلام شهید مطهری 

 گفته اند این عزا را احیا کنید و زنده نگهدارید . برای اینکه عظمت حسین علیه السلام را درک کنید برای اینکه اشکی اگر می ریزید از روی معرفت باشد ، معرفت حسین علیه السلام شما را بالا می برد ، شما را انسان می کند ، شما را آزاد مرد می کند ، شما را اهل حق و حقیقت می کند ، اهل عدالت می کند ، یک مسلمان واقعی می کند. همان ج1  ص110

امام صادق علیه السلام : فاطمیات برای حسین بن علی علیه السلام گریبان چاک کردند و لطمه به صورت ها زدند، و سزاوار است برای مثل حسین علیه السلام لطمه به صورت زده شود و گریبان ها چاک گردد .(وسائل الشیعه جلد 22 صفحه 402)

 

http://s8.picofile.com/file/8274153184/photo_2016_11_10_16_40_08.jpg

 

 نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات