رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت گیلان: میزان صادرات استان گیلان به کشور آذربایجان مناسب نیست‌ » پایگاه خبری تولم نیوز

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت گیلان: میزان صادرات استان گیلان به کشور آذربایجان مناسب نیست‌

کد خبر : 681 - 842
زمان ارسال :

________________________

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت, علی منتظری صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگو بخش دولتی و خصوصی که با حضور استاندار گیلان و سفیر ایران در آذربایجان برگزار شد با بیان اینکه آذربایجان یک کشور مصرف کننده است اظهار داشت: صادرات گیلان به جمهوری آذربایجان بالا نیست و انتظار داریم میزان صادرات افزایش یابد.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه اقدامات خوبی در راستای ارتباط با کشور جمهوری آذربایجان انجام شده است مطرح کرد: باید از فرصت صادرات با کشور آذربایجان استفاده کنیم.

منتظری عمده صادرات گیلان به کشور آذربایجان را سیمان,کاشی, سرامیک, سنگ ساختمانی و میوه و سبزی عنوان کرد و گفت: شمش و محصولات کشاورزی نیز از آذربایجان به گیلان وارد می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت گیلان اخذ عوارض از مناطق مرزی کشور آذربایجان را یکی از مشکلات انتقال کالا به آذربایجان عنوان و بیان کرد: این عوارض ثبت شده نیست و دریافت این عوارض منجر به افزایش قیمت محصول می‌شود.

منتظری ظرفیت کشور آذربایجان برای مبادله و صادارات کالا را مناسب دانست و گفت: هفته آینده یک هیئت تجاری از گیلان به جمهوری آذربایجان سفر می‌کنند و اقدمات تجاری با آذربایجان را پیگیری می‌کنند.

رئیس سازمان صنعت, معدن و تجارت استان گیلان خاطرنشان کرد: در زمینه طراحی وشهرسازی نیز می‌توانیم تعاملات خود را با کشور جمهوری آذربایجان افزایش دهیم.نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات