رئیس اتاق بازرگانی گیلان: ارتباط با آذربایجان فرصت مناسبی برای افزایش صادرات است » پایگاه خبری تولم نیوز

رئیس اتاق بازرگانی گیلان: ارتباط با آذربایجان فرصت مناسبی برای افزایش صادرات است

کد خبر : 680 - 688
زمان ارسال :

________________________

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت, هادی تیزهوش تابان صبح امروز در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت با بخش خصوصی که با حضور استاندار گیلان و سفیر ایران در آذربایجان در استانداری گیلان برگزار شد اظهار داشت: در گذشته ارتباط و تعامل با آذربایجان به‌خوبی انجام نمی‌شد ولی امروز با شرایط به وجود آمده نگاه دولتمردان به آذربایجان تغییر کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه رئیس جمهور به برقراری ارتباط با آذربایجان نیز تاکید کرده است اظهار کرد: باید از فرصت ارتباط با آذربایجان استفاده کنیم و صادرات خود را افزایش دهیم.

وی کاهش قیمت نفت را فرصت مناسب برای ارتباط و افزایش صادرات به آذربایجان عنوان کرد و گفت: با توجه به کاهش قیمت نفت، شرایط کشور آذربایجان تغییر کرده است و ارتباط با آذربایجان اکنون یک نقطه قوت است.

تیزهوش تابان از تشکیل اتاق مشترک ایران و آذربایجان خبر داد و گفت: گیلان, اردبیل، آذربایجان و زنجان استان‌هایی هستند که در این اتاق مشترک حضور دارند و استان گیلان نیز در بخش‌هایی مثل چای و سیمان وارد شده است.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه در بین نخستین استان‌هایی هستیم که با کشور آذربایجان ارتباط برقرار کردیم خاطرنشان کرد: اگر راه آهن رشت ـ آستارا احداث شود بسیاری از مشکلات صادرات می‌تواند حل شود.

 نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات