دولت امسال ۶ هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی استفاده کرده است » پایگاه خبری تولم نیوز

دولت امسال ۶ هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی استفاده کرده است

کد خبر : 673 - 979
زمان ارسال :

________________________

 

http://seyghalandl.ir/images/39383362585123520936.jpg

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مهدی بنایی ظهر امروز در جلسه بازار سرمایه‌گذاری خارجی گیلان با اشاره به اینکه اسناد خزانه اسلامی ابزاری مناسب برای سرمایه‌گذاری و سیاست‌های پولی و مالی است، اظهار داشت: اسناد خزانه اسلامی ابزاری است که در چند سال اخیر تحولی نو در بحث پرداخت بدهی به‌خصوص در طرح‌های عمرانی ایجاد کرده است.

مدیرکل بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت وزارت امور اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه اسناد خزانه اسلامی قسمت عمده‌ای از  مشکلات نقدینگی را برطرف می‌کند، افزود: اسناد مذکور تحولی شگرف در حوزه فعالیت و پرداخت بدهی‌های پیمانکاران و طلبکاران دولت ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر اعتماد بسیار خوبی نسبت به اسناد خزانه اسلامی در بازار سرمایه وجود دارد، خاطرنشان کرد: در بازار سرمایه مشکل و موانعی برای این اسناد وجود ندارد و این اسناد، سرعت و قابلیت بالایی در نقدشوندگی دارند.

بنایی با بیان اینکه پیمانکاران زیادی از این اسناد استفاده می‌کنند و تعداد متقاضیان استفاده از این اسناد در کشور زیاد است، تصریح کرد: دولت با عمل به تعهدات خود در زمان سررسید این اسناد، تلاش در کاهش نرخ تنزیل اسناد مذکور را دارد.

مدیرکل بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت وزارت امور اقتصاد و دارایی، افزود: امید است اسناد خزانه اسلامی منبع خوبی برای تأمین نقدینگی و پیشبرد پروژه‌های عمرانی در حوزه پیمانکاران در کشور باشد.

وی با تاکید بر اینکه در قانون بودجه سال 95 احکام مختلفی در دستگاه‌های اجرایی تبیین شده است و استفاده از اسناد خزانه اسلامی از ویژه‌ترین این ابزار است، تصریح کرد: تمامی دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه‌های اجرایی در حوزه سلامت می‌توانند از این ابزارها به‌خوبی استفاده کنند.

بنایی خاطرنشان کرد: دولت امسال 7 هزار و 500 میلیارد تومان بر اساس حکم قانون بودجه می‌تواند از اسناد خزانه اسلامی استفاده کند که تا به امروز 6 هزار میلیارد تومان از میزان مذکور تعیین سهمیه شده است.

مدیرکل بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت وزارت امور اقتصاد و دارایی، اوراق تسویه خزانه را یکی از راه‌های پرداخت بدهی‌ها و مطالبات دولت عنوان کرد و افزود: در قانون بودجه امسال امکان انتشار 15 هزار میلیارد تومان صکوک اسلامی در دولت فراهم شده است.

بنایی تصریح کرد: گزارشات میزان بدهی‌ها و مطالبات در حکم قانون رفع موانع تولید هر سه ماه یکبار تجمیع و وزارت اقتصاد گزارشات را به رئیس جمهور ارائه می‌دهد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری نسیمنام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات