کسپراسکی فاش کرد : خطر بزرگ در کمین کاربران "واتس اپ" + جزئیات » پایگاه خبری تولم نیوز

کسپراسکی فاش کرد : خطر بزرگ در کمین کاربران "واتس اپ" + جزئیات

کد خبر : 620 - 1 287
زمان ارسال :

________________________

تولم نیوز : منابع خبری از آلوده شدن نرم افزار واتس اپ به یک بدافزار خبر دادند. به گزارش اورژنس IT باشگاه خبرنگاران ، تاکنون رسوایی های زیادی در خصوص نرم افزار واتس اپ فاش شده اما ساعاتی پیش شرکت امنیتی کسپراسکی اعلام کرد این نرم افزار همراه خود یک بدافزار مخرب را به دستگاه های کاربرانش منتقل می کند.

بر اساس گزارش های این شرکت ، بد افزار مذکور می تواند وارد تمام دستگاه های اندروید ، ویندوزفون و دستگاه های جیلبرک شده با سیستم عامل iOS شود.

اطلاعات به دست آمده از این بدافزار مخرب که "آغازگر - اطلس ابری" نام گرفته نشان می دهد که داده های به سرقت رفته از قربانیان خود را در فضای ابری "کلودمی" ذخیره می کند.

این بدافزار بسیار پیچیده است و با هدف حمله به اشخاص مهم ، ارگان های نظامی و دستگاه های تجاری و دیپلماتیک طراحی شده و با بروزرسانی نرم افزار پیام رسان واتس اپ وارد دستگاه قربانی می شود.

بررسی ها نشان می دهد که این بدافزار در دستگاه های اندرویدی کلیه مکالمات قربانی را ضبط کرده و به فایل MP4 تبدیل می کند و به سرور مورد نظر خود ارسال می نماید.

کسپراسکی از کلیه کاربران واتس خواسته به هیچ عنوان و حتی از طریق فروشگاه های رسمی ویندوز فون ، اندروید و آی او اس این نرم افزار را بروز رسانی نکنند.نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات