حمل علم، شمایل و استفاده از ساز در هیئتهای عزاداری ماه محرم ممنوع است » پایگاه خبری تولم نیوز

حمل علم، شمایل و استفاده از ساز در هیئتهای عزاداری ماه محرم ممنوع است

کد خبر : 596 - 1 372
زمان ارسال :

________________________
تولم نیوز : ابراهیم قائد رحمتی فرمانده انتظامی گیلان در همایش بزرگ عاشوراییان گیلان عزاداری امام حسین (ع) را رمز ماندگاری دین اسلام عنوان کرد و افزود: دشمن در تلاش است اسلام آزادی‌بخش را از جامعه گرفته و عاشورای بی‌خطر جایگزین آن شود. وظیفه داریم از نهضت عاشورا حراست کنیم، زیرا نهضت عاشورا منشأ انقلاب اسلامی است.

وی به اقتدای امام (ره) به امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: امروز استکبار با روش‌های مختلف در تلاش است در عزاداری‌های شیعیان انحراف ایجاد کند. عاشورا هویت اصلی شیعیان و دشمن به دنبال ترویج عزاداری‌های بی‌خطر برای خود است.

قائدرحمتی مبنای عاشورا را مبارزه با استکبار و استعمار دانست و خاطرنشان کرد: شناخت یزیدیان زمان از تکالیف مردم است و وظیفه داریم از دین حفاظت کنیم.

فرمانده انتظامی گیلان در ادامه بر خودداری از انجام هر گونه عمل خرافی که موجب وهن شیعه و مسلمانان شود، تاکید کرد و یادآور شد: حمل تصاویر و شمایل ائمه (ع) در هیئت‌های عزاداری ممنوع است.

وی با بیان اینکه استفاده از هرگونه ادوات موسیقی و پخش آهنگ‌های غیرمجاز در عزاداری‌ها ممنوع است، اظهار کرد: هیئت‌های عزاداری از حمل علم و علامت‌های آهنی در معابر امتناع کنند.

قائدرحمتی بر جلوگیری از زورآزمایی و حرکت‌های ناهنجار با علم تاکید کرد و افزود: افراد دارای حسن خلق به عنوان انتظامات در هیئت‌های عزاداری مشخص و بکارگیری شوند.

فرمانده انتظامی گیلان خواستار حرکت هیئت‌های عزاداری در یک طرف خیابان شد و تصریح کرد: هیئت‌ها ساعت آغاز و خاتمه عزاداری‌ها را باید مد نظر داشته باشند.

وی مسجد را پایگاه اصلی دین دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت مساجد در راه‌اندازی هیئت‌های عزاداری حائز اهمیت است.

قائدرحمتی با اشاره به اینکه هیئت‌ها باید مراقب رفتار مشکوک افراد و خودروها در کنار عزاداری‌ها باشند، گفت: هرگونه موارد مشکوک به عوامل انتظامی اطلاع‌رسانی شود.

فرمانده انتظامی گیلان فلسفه قیام امام حسین (ع) را امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و یادآور شد: حضور مزاحمان و اراذل و اوباش و ایجاد ناهنجاری در کنار هیئت‌های عزاداری قابل قبول نیست.

وی از اعمال محدودیت‌های ترافیکی هم‌زمان با تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) در گیلان خبر داد و اظهار کرد: محدودیت‌های ترافیکی به منظور رفاه حال مردم اعمال می‌شود.نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات