سناریوهای قیمت نفت در بودجه94/ دولت روی نفت 100 دلاری حساب باز نمی‌کند » پایگاه خبری تولم نیوز

سناریوهای قیمت نفت در بودجه94/ دولت روی نفت 100 دلاری حساب باز نمی‌کند

کد خبر : 595 - 1 391
زمان ارسال :

________________________
تولم نیوز :معاون وزیر نفت با تشریح سناریوهای قیمت نفت در بودجه سال آینده، هرگونه کسری بودجه سال جاری با توجه به سقوط آزاد قیمت آزاد نفت را رد کرد و گفت: دولت سال آینده بر روی نفت صد یا 90 دلاری حساب باز نمی‌کند.

منصور معظمی امروز در حاشیه برگزاری اولین کنفرانس قیر در گفتگو با مهر در تشریح مهمترین سناریوی در بودجه سال آینده گفت: قطعا سال آینده با توجه به نوسان های فعلی قیمت نفت یک عدد منطقی و قابل تحقق در بودجه دولت گنجانده خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت هیدروکربوری وزارت نفت با اعلام اینکه قطعا برای بودجه سال آینده بر روی نفت بشکه 90 یا 100دلاری حساب باز نمی کنیم، تصریح  کرد: قطعا بهترین سناریو از سوی وزارت نفت برای قیمت نفت طلای سیاه به دولت ارائه خواهد شد و قیمتی واقع بینانه و منطقی برای قیمت نفت در بودجه سال آینده گنجانده خواهد شد.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال مهر که آیا در سال جاری با توجه به سقوط آزاد قیمت نفت دولت با کسری بودجه روبرو شده است؟ بیان کرد: تاکنون از محل کاهش قیمت نفت نه تنها با کسری بودجه مواجه نشده ایم که حتی اهداف بودجه از محل قیمت نفت محقق شد و با بودجه اضافی هم روبرو هستیم.

معظی همچنین در پاسخ به سئوال دیگر مهر مبنی بر اینکه آیا اقتصاد ایران در شرایط فعلی تاب و تحمل قیمت های نفت پایین را دارد، اظهار داشت: در طول چندین سال گذشته تاکنون دولت های مختلف موفق شدند اقتصادی را با نفت بشکه ای 5 دلار و حتی نفت بشکه ای 140 دلار هم اداره  کنند و مشکلی هم به وجود نیامده است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه هم اکنون معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری مشغول بررسی سناریوی مختلف قیمت نفت در بودجه سال آینده است، تاکید کرد: قطعا قیمتی در بودجه سال آینده گنجانده خواهد شد که قابل تحقق باشد و کشور را بتوان با آن اداره کرد.

معظمی همچنین در تشریح مهمترین دلایل کاهش قیمت جهانی نفت گفت: بازار نفت تابع شاخص های مختلف اقتصادی و سیاسی بوده که همه مسائل منجر به نوسان اخیر قیمت طلای سیاه شده اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در شرایط فعلی که بازار نفت با نوسان قیمت روبرو است باید صبور و بردبار بود، تاکید کرد: عوامل مختلفی همچون افزایش ارز نفت مازاد مسائل خاص عربستان، روسیه و اوکراین، افزایش ذخایر استراتژیک و کاهش تقاضا منجر به افت قیمت نفت در بازار شده است.

معاون وزیر نفت در پایان با تاکید بر اینکه شرایط کاهش قیمت نفت در بلند مدت تبعات اجتماعی و اقتصادی برای برخی از تولیدگنندگان اوپک و کشورهای غیر عضو اوپک دارد خاطر نشان کرد: مهمترین راهکار برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی متنوع سازی سبد صادرات کشور با تولید و صادرات محصولات غیر نفتی خواهد بود./مهرنام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات