اهتزاز پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد مطهر رضوی » پایگاه خبری تولم نیوز

اهتزاز پرچم عزای حسینی بر فراز گنبد مطهر رضوی

کد خبر : 590 - 1 208
زمان ارسال :

________________________

تولم نیوز : صبح امروز (شنبه) در مراسمی با حضور خدام رضوی، پرچم سیاه محرم‌الحرام بر فراز گنبد حرم مطهر ثامن‌الحجج حضرت علی بن موسی الرضا(ع) برافراشته شد.

این مراسم با قرائت زیارت امین الله و صلوات خاصه حضرت امام رضا(ع) آغاز شد و با نوای مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در حرم مطهر ادامه یافت.

پس از این مراسم، پرچم متبرک عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با احترام خاص در میان حزن و اندوه خدام بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع) تا بلندای گنبد حرم مطهر حمل و با «پرچم سبز رضوی» تعویض شد.

پرچم سیاه از ابتدای محرم الحرام تا سوم ربیع الاول که سومین روز پس از شهادت حضرت امام رضا(ع) است بر فراز گنبد رضوی و به معنای اقامه عزای ائمه اطهار(ع) در اهتزاز خواهد بود.

مراسم تعویض پرچم گنبد بارگاه مطهر امام رضا(ع) که با آیه شریفه «نصر من الله و فتح قریب» مزین و با نواختن نقاره ها همراه است، توسط خادمان سادات حرم انجام می شود.

هر سال دو بار پرچم گنبد مطهر حضرت امام رضا(ع) به طور رسمی و طی آیینی ویژه تعویض می شود. یک بار در ابتدای ماه محرم که این پرچم به مدت 63 روز بر فراز این آستان به نماد عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) افراشته و می ماند و یک بار نیز در زمان سالروز میلاد ثامن الحجج(ع) انجام می شود. (ایرنا)

 نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات