انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در صومعه‌سرا و اطلاع رسانی ضعیف متولیان » پایگاه خبری تولم نیوز

انتخابات شوراهای دانش‌آموزی در صومعه‌سرا و اطلاع رسانی ضعیف متولیان

کد خبر : 588 - 1 185
زمان ارسال :

________________________

تولم نیوز : انتخابات شورای دانش‌آموزی در شرایطی در ۱۵۵ مدرسه شهرستان صومعه‌سرا برگزار شد که بسیاری از دانش‌آموزان تا چند روز قبل از این مراسم از برگزاری انتخابات بی خبر بودند!

به گزارش خبر گزاری صومعه سرا ، علی جمالی، رئیس سازمان دانش‌آموزی صومعه‌سرا که مسئول بسیج دانش‌اموزی این شهرستان  نیز است، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری‌شبستان در صومعه‌سرا اظهار داشته است: شوراهای دانش آموزی از ارکان مدرسه و نهادی صنفی است که با هدف توسعه مشارکتهای مردمی برگزار می‌شود.

 

وی افزود: در ۱۵۵ مدرسه این شهرستان از مقطع سوم ابتدایی تا پیش‌دانشگاهی انتخابات شورای دانش‌آموزی برگزار شد.

 

رئیس سازمان دانش‌آموزی صومعه سرا با بیان اینکه این انتخابات هفدهمین انتخابات شورای دانش‌آموزی در سطح کشور است، گفت: راس ساعت ۹ صبح امروز این انتخابات با قرائت پیام وزیر در مدرسه مهدیه برگزار شد.

 

جمالی گفت: مدارسی که یکصد دانش‌آموز داشته باشد پنج شورای اصلی و دو علی البدل، مدارسی که ۱۰۰ تا ۱۵۱ نفر دانش‌آموز داشته باشد هفت نفر شورای اصلی و دو نفر علی البدل و مدارس بالای ۵۰۰ نفر یازده شورا اصلی و سه علی البدل انتخاب می‌شوند.

 

وی تصریح کرد: بعد از نتیجه انتخابات، پنج شورا از خواهران و پنج شورا از برادران انتخاب و به شورای اسلامی صومعه‌سرا معرفی می‌شوند.

 

رئیس سازمان دانش آموزی صومعه سرا خاطرنشان کرد: در جمع شورای اسلامی شهرستان، در بین ۱۰ شورای دانش‌آموزی انتخابات صورت می‌گیرد و دو نفر به استان معرفی می‌شوند.

 

جمالی اظهار کرد: در استان از بین دو نفر شورای منتخب، یک نفر انتخاب و به شورای دانش‌آموزی مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.

  نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات