بی‌احترامی شرم‌آور به رییس‌جمهور ایران » پایگاه خبری تولم نیوز

بی‌احترامی شرم‌آور به رییس‌جمهور ایران

کد خبر : 581 - 1 662
زمان ارسال :

________________________

صراط: اقدام کامرون شاید در ریزه‌کاری‌های مربوز به اصول تشریفات بین الملل بی احترامی محسوب نشود، اما آیا نخست وزیر انگلیس در اولین دیدار با رییس جمهور ایران بعد از انقلاب، این رفتار غیرمرسوم را بدون منظور و پیام خاصی انجام داده است؟ دیوید کامرون در دیدار حسن روحانی پای خود را روی پای دیگرش انداخته بود. این اقدام البته با شرایطی خاص در عرف بین المللی بی احترامی محسوب نمی شود اما معمولا مقامات کشورها از آن خودداری می کنند. بر اساس اصول و اداب تشریفات در دیدارهای رسمی، مقامات مجازند در دیدار با همدیگر، پای خود را روی پای دیگر بیندازند. به صورتی که زیر زانوی یک پاف روی زانوی پای دیگر قرار بگیرد. البته در دیدارهایی که غیررسمی باشند هم این اجازه داده شده است که ساق یک پا کاملا روی ران دیگر قرار بگیرد.

 

در این میان، اروپایی ها معمولا بلافاصله پس از نشستن، پای راست را روی پای چپ می اندازند. اما این عرف نیز رایج است که در دیدارهای رسمی، مقامات پاها را کنار هم و با فاصله بسیار کم روی زمین قرار می دهند. طوری که به نظر بیاید پاها تقریبا جفت شده است.

 

------------------------------------------------------------

 

این در حالی است که برای مقامات عرب، انداختن پاها روی هم به صورتی که تخته کفش طرف مقابل، به سمت شان باشد بسیار ناراحت کننده است و سبب دلخوری شدید آنها می شود.

 

گفتنی است اینساگرام منتسب به حسن روحانی تصویر دیدار روحاین و کامرون را البته بدون آنکه به نوع نشستن کامرون اشاره کند، منتشر کرده است.

---------------------------------------------------------------------

گفتنی است دو سال پیش، نوع نشستن سفیر سوئد در دیدار با محمود احمدی نژاد واکنش های مختلفی به همراه داشت. در دیدار مذکور، احمدی نژاد هم اقدام متقابلی انجام داد و پای خود را روی پای دیگرش انداخت. رفتار سفیر سوئد در دیدار مذکور به دلیل پایین تر بودن مقام او از نفر مقابل، بدون تردید بی احترامی محسوب می شد.

 

---------------------------------------------------------

 

 

روحانی البته در این دیدار رفتار متقابل کامرون را انجام نداد. اقدام دیوید کامرون شاید در ریزه کاری های مربوز به اصول تشریفات بین الملل بی احترامی محسوب نشود، اما آیا نخست وزیر انگلیس در اولین دیدار با رییس جمهور ایران بعد از انقلاب، این رفتار غیرمرسوم را بدون منظور و پیام خاصی انجام داده است؟
moein | |تاریخ: |


کامرون در حدی نبود رییس جمهور جوابشو بده وزیرامورخارجه جوابشو داد احمدی نزاد بارییس جمهورما مقایسه نکن عزیزم ما نحوه نشتن امیر قطر با دمپای جلوی رییس جمهور عزیزتان یادمان نرفته
تعداد نظرات: 0
نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات