بحرانی به نام پخش مسابقات ورزشی بین المللی » پایگاه خبری تولم نیوز

بحرانی به نام پخش مسابقات ورزشی بین المللی

کد خبر : 501 - 1 280
زمان ارسال :

________________________
سرویس فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»؛ گویا پخش مسابقات ورزشی بین‌المللی به بحرانی بزرگ در سازمان صدا و سیما تبدیل شده‌است. از یک سو سازمان به دلیل خیل عظیم تماشای این مسابقات ورزشی نمی‌تواند از خیر پخش این مسابقات بشود و از سوی دیگر اختلافات فرهنگی موجود، سازمان صدا و سیما را ناچار به ساتفاده از سانسور می‌نماید. سانسوری که گرچه از صحنه‌های نامطلوب جلوگیری می‌کند اما باعث کلافگی بیش از حد مخاطبان می‌شود امری که می‌تواند زمینه روگزدانی مخاطبان از رسانه ملی را فراهم آورد.
 
دیشب پخش اولین مسابقه والیبال تیم ملی کشورمان در مقابل ایتالیا در چارچوب لیگ جهانی والیبال به شدت دچار همین آفت شده بود. مسئله‌ای که هر مخاطبی را کلافه می‌کرد. پخش این مسابقه والیبال در کنار شکست تیم ملی ایران از تیم ملی ایتالیا یک پیام ویزه نیز برای مسئولان رسانه ملی داشت و آن هم اینکه  راهکاری برای پخش بهینه مسابقات بین‌المللی نیافته‌اند.
 
باید دید با توجه به پیش رو بودن مسابقات ورزشی متعدد، همچون لیگ جهانی والیبال و جام جهانی فوتبال، رسانه ملی چه اقدامی برای احترام به افکار عمومی و حفظ مخاطبان از یک سو و رعایت هنجارهای اخلاقی و دینی از سوی دیگر خواهد کرد. به راستی سوال اصلی این است که آیا برای حل این معضل راهی هست؟


نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات