فرنگی‌کاران بدون بنا قهرمان شدند/ روسیه در خاک ایران زمین‌گیر شد » پایگاه خبری تولم نیوز

فرنگی‌کاران بدون بنا قهرمان شدند/ روسیه در خاک ایران زمین‌گیر شد

کد خبر : 494 - 1 402
زمان ارسال :

________________________

به گزارش خبرنگار ورزشی «خبرگزاری دانشجو»، تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در دیدار فینال جام جهانی کشتی فرنگی در سالن شهدای هفتم تیر برابر روسیه قرار گرفت و 6 بر 2 حریف مغرور خود را شکست داد.

 
در نخستین دیدار و در وزن 59 کیلوگرم سوریان که مصدوم بود در آخرین لحظات روی کشتی حاضر شد و با سیمینوف کشتی گرفت. سوریان در این دیدار در حالی که 4 بر یک از حریف عقب بود 6 بر 4 پیش افتاد و در نهایت نیز 6 بر 5 نخستین پیروزی ایران را به دست آورد.
 
 
 
 
================================================
 
 
 
 
در 66 کیلوگرم نیز امید نوروزی برابر آدام کوراک حاضر شد. نوروزی در این دیدار با ناداوری های داور ارمنستانی 8 بر 6 شکست خورد تا ایران و روسیه در مجموع یک بر یک مساوی شوند.
 
 در سومین کشتی سعید عبدولی در وزن 71 کیلوگرم برابر لابازانوف به میدان رفت و موفق شد با برتری 3 بر صفر برابر حریف خود ایران را 2 بر یک از روسیه پیش انداخت.
 
در 77 کیلوگرم فرزاد علیزاده برابر رومن ولاسوف قرار گرفت اما با شکست 11 بر صفر برابر این کشتی گیر متوقف شد و ایران و روسیه این بار در امتیاز 2 با هم برابر شدند.
 
در پنجمین کشتی در وزن 80 کیلوگرم حبیب الله اخلاقی برابر بوگومولف کشتی گرفت و موفق شد 8 بر صفر شد حریف را شکست دهد و ایران را 3 بر 2 از روسیه پیش بیندازد.
 
در وزن 85 کیلوگرم طالب نعمت پور برابر حریف قدرتمند خود یعنی جاکوادزه قرار گرفت و موفق شد با پیروزی 2 بر یک برابر این کشتی گیر ایران را 4 بر 2 پیش انداخت.
 
در وزن 98 کیلوگرم نیز  مهدی علیاری برابر نیکیتا ملنیکوف کشتی گرفت و در یک رقابت نزدیک 3 بر یک به پیروزی رسید تا ایران قبل از برگزاری کشتی هشتم قهرمان شود.
 
در اخرین کشتی نیز بشیر باباجانزاده 9 بر صفر جریف خود را شکست داد تا ایران 6 بر 2 روسیه را شکست دهد.
 
اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان با حضور در سالن کشتی از نزدیک شاهد برگزاری دیدار فینال بودند.


نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات