بسيج در نگاه امام خميني ( ره) و مقام معظّم رهبري » پایگاه خبری تولم نیوز

بسيج در نگاه امام خميني ( ره) و مقام معظّم رهبري

کد خبر : 368 - 1 680
زمان ارسال :

________________________

بايد هسته هاي مقاومت را در تمامي جهان بوجود آورد و در مقابل شرق و غرب ايستاد .شما 0 بسيجيان ) در جنگ تحميلي نشان داديد كه با مديريت صحيح و خوب مي توان اسلام را فاتح جهان نمود .شما بايد بدانيد كه كارتان به پايان نرسيده است.
انقلاب اسلامي در جهان نيازمند فداكاريهاي شماست و مسئولين تنها با پشتوانه شماست كه مي توانند به تمامي تشنگان حقيقت و صداقت اثبات كنند كه بدون آمريكا و شوروي مي شود به زندگي مسالمت آميز توام با صلح و آزادي رسيد.
امام خميني (  ره ) 3/9/67
بايد بسيجيان جهان اسلام، در فكر ايجاد حكومت اسلامي باشند و اين شدني است چرا كه بسيج تنها منحصر به ايران اسلامي نيست. بايد هسته هاي مقاومت را در تمامي جهان بوجود آورد و در مقابل شرق و غرب ايستاد .
امام خميني (ره ) 2/9/67
امروز جهان تشنه فرهنگ اسلام ناب محمّدي است ، مسلمانان در يك تشكيلات بزرگ اسلامي رونق و زرق و برق كاخهاي سفيد و سرخ را از بين خواهد برد ... جنگ ما ، جنگ عقيده است و جغرافيا و مرز نمي شناسد ؛ و ما بايد در جنگ اعتقاديمان ، بسيج بزرگ سربازان اسلام را در جهان براه اندازيم .
امام خميني 30/4/67
وظيفه اول ما و انقلاب اسلامي ماست كه در سراسر جهان صدا زنيم كه اي خواب رفتگان ، اي غفلت زدگان ، بيدار شويد و به اطراف خود نگاه كنيد كه در كنار لانه هاي گرگ منزل گرفته ايد . برخيز كه اينجا ، جاي خواب نيست و نيز فرياد كشيم ، سريعا ً قيام كنيد كه جهان ايمن از صياد نيست .آمريكا و شوروي در كمين نشسته اند و تا نابودي كاملتان ، از شما دست بر نخواهند داشت راستي اگر بسيج جهاني مسلمين تشكيل شده بود ، كسي جرأت اين همه جسارت و شرارت را با فرزندان معنوي رسول الله صلي عليه وآله و سلّم داشت ؟
امام خميني ( ره) 4/30/67
فرزندان انقلابيم ... فكر نكنيد كه ديگر ، جنگ تمام شده است . خود را بسيج به سلاح ايمان و جهاد كنيد . بر دشمن غدار ، رحم جايز نيست و اينها تمام حرفهايشان يك فريب است .
امام خميني ( ره) 1/5/67
ملتي كه در خط اسلام ناب محمدي [ ص ] و مخالف با استكبار و پول پرستي و تحجر گرايي و مقدس نمايي است ، بايد همه افرادش بسيجي باشند و فنون نظامي و دفاعي لازم را بدانند ، چرا كه در هنگامه خطر ، ملّتي سربلند و جاويد است كه اكثريت آن ، آمادگيهاي لازم رزمي را داشته باشند .
خلاصه كلام ، اگر بر كشوري ، نواي دلنشين تفكّر بسيجي طنين انداز شد ، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گرديد و الاّ هر لحظه بايد منتظر حادثه ماند .
امام خميني (  ره ) 3/9/67
من دست يكايك شما پيشگامان رهايي را مي بوسم و مي دانم كه اگر مسئولين نظام اسلامي از شما غافل شوند ، به آتش دوزخ الهي خواهند سوخت .
امام خميني ( ره) 3/9/67
بار ديگر تأكيد مي كنم كه غفلت از ايجاد ارتش بيست ميليوني ، سقوط در دام دو ابر قدرت جهاني را بدنبال خواهد داشت .
امام خميني (  ره ) 3/967
من مجدداً به همه مردم و مسئولين عرض مي كنم كه ... نگذاريد پيش كسوتان شهادت و خون در پيچ و خم زندگي روزمره خود ره فراموشي سپرده شوند .
امام خميني (  ره ) 30/4/67
بايد بزرگترين توجّه ما به باز سازي نيروها و استعدادها و انتقال تجارت نظامي و دفاعي به كليه آحاد ملّت و مدافعان انقلاب باشد ، چرا كه در هنگامه نبرد ، مجال پرداختن به همه جهات ، قوّتها و ضعفها و طرحها و برنامه ها و در حقيقت ترسيم استراتژي دفاع همه جانبه نبوده است ، ولي در شرايط عادي بايد با سعه صدر و بدور از حب و بغضها ، به اين مسائل پرداخت و از همه اندوخته ها و تجربه ها و استعدادها و طرحها استفاده نمود و جذب هر چه بيشتر نيروهاي مؤمن به انقلاب ، همّت گماشت و تجارب را به ديگران منتقل ساخت و در تجهيز كليه آحاد وافراد اين كشور بر اساس اصول و فرمول خاص دفاع همه جانبه و تا رسيدن به شكل واقعي و حقيقي بسيج و ارتش بيست ميليوني ، كوشش نمود .
امام خميني ( ره) 26/6/67
اگر روحيه بسيجي را از دست داديم ، چه ؟ اگر به جاي توجّه به تكليف و وظيفه و آرمان الهي به فكر جملات شخصي خودمان افتاديم ، چه ؟ اگر جوانان بسيجي مؤمن و با اخلاص را كه هيچ چيز نمي خواهد جز ميداني براي مجاهدت در راه خدا ، در انزوا قرار داديم و يك ادم پررو ، افزون خواه ، پر توقّع و بي صفاي بي معنويت را مسلط كرديم ، چه ؟ در اين صورت همه چيز دگرگون خواهد شد .اگر بين رحلت نبي اكرم ( صلي الله عليه و آله ) و شهادت جگر گوشه اش در صدر اسلام ، پنجاه سال فاصله بود ، ممكن است در روزگار ما اين فاصله خيلي كمتر بشود و فضيلتها و صاحبان فضائل زودتر به مذبح بروند .نبايد بگذاريم چنين چيزي پيش بيايد .بايد د رمقابل انحرافي كه ممكن است ، دشمن بر ما تحميل كند بايستيم . عبرت گيري از عاشورا اين است كه نگذاريم روح انقلاب و فرزندان انقلاب در جامعه منزوي بشوند .
مقام معظم رهبري آيت الله خامنه اي 23/4/71
بسيج پايدار و ماندني است و براي آنكه ايران اسلامي بتواند بار سنگين هدايت الهي و سعادت انسانها را به سر منزل مقصود برساند بسيج بايد روزبروز توسعه يابد و معرفت بسيجي فراگير شود.
مقام معظم رهبري آيت الله خامنه اي 27/8/71
نام جمهوري اسلامي و ملت مسلمان ايران به سبب بر افراشتن پرچم اسلام در ميان ملتهاي مسلمان ، نامي عزيز و محترم است و اين عزت و افتخار مرهون روحيه ي بسيجي ، مبارزه و فداكاري ملت ايران است .
مقام معظم رهبري 27/8/71
دانشكده فرماندهي و ستاد

 

منبع مقاله : dsrc.ir
kahkeshan | |تاریخ: |


لبیک یا خمینی (ره) . لبیک یا خامنه ای (ره)
تعداد نظرات: 0
نام:
ایمیل:
نظر شما:
کد امنیتی: ريست کد
اخبار تولم شهر
اخبار ایران
اخبار جهان
پیوندها
داستان کوتاه
آخرین نظرات